Skip links

Hakkımızda

Polifish Hakkında

Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde 11.000 m² alanda Balıkçılık Sektöründe Yetiştiricilik,  Avcılık & Ürün İşleme üzerine faaliyet gösteren bölgedeki lider firmayız.

2007

Yılından Beri

Balıkçılık sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden firmamız, 2007 yılında yine Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 11.000 m² alan üzerine kurulu 3.200 m² kapalı alanda faaliyet gösteren bölgenin ilk ve en büyük soğuk hava deposunu satın alıp modernize ederek balıkçılık alanındaki faaliyetlerini artırmıştır.

Günlük 45 ton şoklama ve 2.000 ton muhafaza kapasitesi ile hizmet veren kuruluşumuz, bölgede avlanan ve yetiştirilen balıkların (Hamsi, İstavrit, Palamut, Mezgit, Barbun, Levrek, Alabalık vb…) işlenmesi ve paketlenmesi konusunda yüksek standartlarda hizmet vermektedir. Avrupa Birliği’nin yüksek hijyen standartlarına sahip olan işletmelere verdiği ihracat onay numarasına sahip olan firmamız Dünya’nın çeşitli ülkelerine balık ihracatı gerçekleştirmektedir.

Daima kaliteli üretim prensibi ile hareket eden firmamız, bu hedef doğrultusunda sektördeki gelişmeleri takip ederek yeni teknoloji yatırımları ile gücüne güç katmaya devam ediyor.

11BİN
m2 Alan Üzerinde
3.2000
m2 Kapalı Alan
45
Ton Şoklama Kapasitesi
2BİN
Ton Muhafaza Kapasitesi
Polifish İlkelerimiz

İlkelerimiz

POLİTEK A.Ş. çalışma alanının gerektirdiği üstün nitelikli ilkeleri tüm faaliyetlerinde her zaman vazgeçilmez ölçütler olarak belirlemiş; Dürüstlük, Güven, Açıklık, Sosyal Sorumluluk, Uzun süreli ilişki, Kalite, Gelişim, ilkelerine sadakatiyle hem yurtiçi hem de yurtdışında sektörde prestijli ve saygın yerini almıştır.

Dürüstlük

Doğruluktan vazgeçmeyen

Güven

İnsan ilişkilerinin temeli

Açıklık

Her alanda şeffaflık

Sosyal Sorumluluk

Çevreye duyarlı

Uzun Süreli İlişki

Süreklilik etkisi

Kalite & Gelişim

Yenilikçi ve çağdaş

Bölgesinde Sektöründe Lider

Biz Ne İş Yapıyoruz?

Tanıtımı İzle

Polifish olarak sektördeki Hedeflerimiz

POLIFISH olarak, ürünün en taze şekilde son kullanıcıya ulaşmasını hedefleyen, kaliteli üretim anlayışı ile sağlıklı üretim anlayışını birbirinden ayırt etmeyen, katma değeri olan ürün üretebilme prensibini benimsemekteyiz. Bu doğrultuda yapılmış olan yatırım planı çerçevesinde POLIFISH, Karadeniz balığını avlandıktan veya hasat edildikten hemen sonra işleme alıp, kalibre edilmesinden şoklanmasına, temizlenmesinden paketlemesine kadar geçen her aşamada el değmeden üretim yapabilecek teknolojik altyapıya sahip olmayı amaçlamaktadır.

Ürünlerimizi müşterilerimize en taze şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz

Hedefimiz Üretim çiftlikleri ile pazardaki rekabetçi konumumuzu güçlendirmek

2015 yılında bölgede kurulan alabalık ve levrek üretim çiftlikleri ile pazardaki rekabetçi konumunu güçlendirmiştir. Üretimde her yıl %20 büyüme imkanı ile bölgedeki rekabet gücünü artırmaktadır.

Firmamız bütün balıkların yurt içi pazarda satışı konusunda süregelen faaliyetlerine, işlenmiş ürünlerin yurt dışı pazara satışı konusunda hedef belirlemiştir. Ürün portföyünün genişlemesi ile birlikte önümüzdeki yıllar içerisinde de ileri işlem ürünleri (pişmiş, yemeğe hazır, kaplanmış) ihraç etmeyi hedeflemektedir.

Polifish Kalitesi & Güveni

Kalite Politikamız &Belgelerimiz

Balık ürününün çok hassas bir üretim gerektirdiği bilinci ile hareket eden firmamız, üretimini gerçekleştirdiği tesislerinde istihdam ettiği personelin sağlık durumundan, kullanılan hijyen malzemelerine, makine ve ekipmanın temizliğinden tesislerin hijyen durumuna kadar birçok kritik noktayı sürekli denetlemektedir.

Bu anlayışı, sadece sağlıklı üretim yapan firmalara verilen Avrupa Birliği İhracat Numarası (TR 610026) ve ISO 22000, ISO 9001 kalite belgeleri ile destekleyen firmamız, kalite kontrol ekibini daima en iyisi anlayışı ile yetiştirmekte ve denetlemektedir.

Kalite Belgelerimiz

Sertifikalarımız

TS EN ISO

22000:2005

TS EN ISO

9001:2008